Leírás és Paraméterek
Cotifibra Bélradír folyékony növényi rost készítmény
A NAPI ROSTBEVITEL TÁMOGATÁSÁÉRT! ÉLELMI ROSTBAN GAZDAG természetes kivi koncentrátummal 7000 MG ROST ADAGONKÉNT
Nem tartalmaz mesterséges színezéket
HOZZÁADOTT CUKOR NÉLKÜL!
Gluténmentes és vegetáriánus termék
A rostok hozzájárulnak a normál bélműködéshez a vér normál koleszterinszintjének fenntartásához csökkentett energiatartalmú étrend keretein belül a testtömeg csökkenéshez, a széklet mennyiségének növeléséhez, az étkezést követő vércukorszint emelkedés csökkentéséhez az egészséges immunrendszer kialakításához. A test védekezőrendszerének működésében a bélflóra összetétele kiemelten fontos, mivel immunrendszerünk 70%-a az emésztőrendszerben található, amelyet étrendi úton igen is befolyásolni tudunk.
Kinek ajánljuk? Nőknek és férfiaknak egyaránt, gyermekeknek 2 éves kortól,kismamáknak kiegyensúlyozott, változatos étrendet követőknek fogyókúrázóknak, gyomorpanaszok esetén, emésztési panaszoknál
Tudod mik azok az élelmi rostok? Nézzük meg közelebbről őket! Az élelmiszerek, ételek rosttartalma jelentős mértékben csökkent azok túlzott feldolgozása és finomítása miatt, ezzel jelentősen lecsökkentve a napi rostbevitelt. A rostok tápanyagnak számítanak az 1169/2011/EU rendelet XIII. melléklete értelmében, ugyanúgy, mint a fehérje, a szénhidrát, vagy éppen a zsír. Rostnak az alábbiakat tekinthetjük: Olyan, legalább három monomeregységgel rendelkező szénhidrát-polimerek, amelyeket az emberi vékonybél nem emészt meg és nem szív fel, és amelyek az alábbi kategóriákba tartoznak: - az élelmiszer fogyasztásra kerülő formájában természetes módon jelen levő, ehető szénhidrát-polimerek, - élelmiszer-nyersanyagból fizikai, enzimes vagy vegyi eljárással kinyert ehető szénhidrát-polimerek, amelyek általánosan elfogadott tudományos bizonyítékok szerint kedvező élettani hatással bírnak, - ehető szintetikus szénhidrát-polimerek, amelyek általánosan elfogadott tudományos bizonyítékok szerint kedvező élettani hatással bírnak; Oldékonyság szempontjából megkülönböztetünk: vízoldékony és vízben oldhatatlan élelmi rostokat. Az így megkülönböztetett rostok akár különbözően is hatást is kifejthetnek az emberi szervezetre.
Eredet szerint: Legfőképpen növényi eredetű (zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, magok, stb.) élelmi rostokat ismerünk, de előfordulnak állati eredetűek is, mint például a rákok páncéljából kinyert kitozán, amit kevesen ismernek. Habár a tápanyagaink leginkább a vékonybélben szívódnak fel és szolgáltatnak energiát, kevesen tudják, hogy az élelmi rostoknak is van energiaértékük, a vastagbél baktériumainak részleges fermentálása révén 0-4 kcal/g, átlagosan 2 kcal/g, amelyet a fenti rendelet le is fektet. A rostok jelentős telítettségérzést okoznak, hozzájárulva a fogyókúrás étrend hatékonyságához. Az élelmi rostok napi referencia beviteli értékére vonatkozóan nincs konkrét adat az EU-n belül, de több szakmai szervezet ajánlásokat dolgozott ki. Hazánkban mind a felnőttek, mind a gyermekek körében hiányosnak mondható a rostbevitel, amely részben a teljes értékű gabonák elégtelen fogyasztásából ered. A legutóbbi OTÁP (Országos Táplálkozás és Tápláltsági Állapot Vizsgálat) 2014-es reprezentatív vizsgálat a magyar lakosság táplálkozási szokásait mérte fel, amelyből kiderült, hogy sem a férfiak, sem a nők rostbevitele nem éri el az ajánlott értékeket. (Férfiak: 24,7 g, Nők: 21,1 g). A nők alacsonyabb rostbevitele, valószínűleg a kevesebb táplálék elfogyasztásból következő alacsonyabb mértékű tápanyagbevitel miatt lehetséges. Az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) ajánlása a következő (AI, adequate intake: megfelelő rostbevitel): 2-3 éves kor között: 10 g/nap 4-6 éves kor között: 14 g/nap 7-10 éves kor között: 16 g/nap 11-14 éves kor között: 19 g/nap 15-17 éves kor között: 21 g/nap 18 éves kor felett: 25 g/nap Az egyéb rostbevitellel összefüggő egyéb hiteles szakmai szervezeti ajánlások az Európai Bizottság honlapján is megtalálható (4) Habár az élelmi rost nem nélkülözhetetlen komponens a humán étrendben, de a krónikus (hosszan tartó) nem megfelelő bevitelnek súlyos következményei lehetnek.