Leírás és Paraméterek
Alkalmazása
Fizikai, testi szinten:
Az erős méregtelenítő, antioxidáns és regeneráló hatású növényi összetevőket nem csupán betegségmegelőzésre lehet felhasználni. Kiválóan alkalmazhatók emésztőszervi nehézségek, étvágytalanság, gyomorpanaszok, az epehólyag működési zavarai, epekő, felfújódás, asztma, fejfájás, migrén, bőrproblémák, allergia, ekcéma, pikkelysömör, általános kimerültség, tavaszi fáradtság, fényiszony esetén. Ugyancsak előnyös a használatuk bélparaziták ellen, a koleszterinszint csökkentésére, az immunrendszer támogatására, ízületi fájdalmak, porckorongsérv esetén, az onkológiai megbetegedések megelőzésére, a porcok regenerációjára és táplálására, a hajgyökér fájdalmaira, továbbá az egyes fertőző betegségek – például májgyulladás (hepatitis) vagy mononucleosis – következtében károsodott máj működésének javítására.
Lelki és szellemi szinten:
A máj és az epehólyag állapotával összefüggő lelki problémák és betegségek a következők: krónikus elégedetlenség, türelmetlenség, állandó indulatosság, dühkitörések, impulzív viselkedés, gyenge önkontroll, nagymértékű ingerlékenység, túlérzékenység lármára vagy erős illatokra és ízekre, rugalmatlan, homályos gondolkodás, kiegyensúlyozatlan viselkedés, túlzott tervezgetés, kiemelt figyelem a részletek iránt (szőrszálhasogatás). Ezek az érzések, az effajta viselkedés hátrányosan befolyásolja a máj és az epehólyag működését. A Regalent az említett lelki problémák és betegségtünetek mérséklésére és megszüntetésére is fel lehet használni. Alkalmazása testi és lelki szinten egyaránt előnyösen kiegészíthető a Protektin krémmel.
Összetevők:
Apróbojtorján (párlófű) – Légzőszervi, gyomor-, epe-, máj- és vesebántalmak, továbbá gyomor- és bélhurut ellen használják (Rápóti–Romváry). Tonizálja az epeutakat, hígítja az epét, ezáltal gátolja az epekőképződést, serkenti az epe kiürülését, emellett gyulladásgátló és fertőzésellenes hatású (dr. Nagy Géza). Jó még bélgyulladásra, szívgyengeségre, fáradtságra.
Vérehulló fecskefű – Igen értékes gyógynövény, tejnedve mintegy 20 alkaloidát tartalmaz. Oldja az epeutak és a hörgők görcsét, fokozza az epe- és a hasnyálmirigynedv-elválasztást, javítja a májműködést, nyugtat (dr. Oláh Andor). Epe- és májbajok, valamint gyomor- és bélhurut ellen keverékekben használják, gyógyszeripari alapanyag is (Rápóti–Romváry). Reuma, köszvény és bőrkiütések esetén ugyancsak hasznos (Varró Aladár Béla). Előnyösen alkalmazható ekcéma, allergia és penészgombák ellen is.
Tejoltó galaj – Vese-, epe-, máj- és légzőszervi megbetegedések ellen használják (Rápóti–Romváry). Gyulladásgátló, görcsoldó, vizelethajtó, izzasztó (Varró Aladár Béla), előnyösen befolyásolja a nyirokrendszer, valamint a pajzsmirigy és a lép működését.
Sárga tárnics (tárnicsgyökér) – Gyomor- és idegerősítő, hasznos felfújódás ellen, lázcsillapító, javítja a vérképet (Varró Aladár Béla). Étvágygerjesztő, enyhe hashajtó (Rápóti–Romváry). Klasszikus keserű gyógynövény, tipikus bitter tonik; baktériumölő, féreghajtó, jótékony hatású májgyulladásban, máj- és lépmegnagyobbodásban (dr. Frawley–dr. Lad).
Földitömjén (hasznos földitömjén) – Fokozza a hurutos nyálkahártyák váladékkiválasztását, köhögéscsillapító, tisztítja a tüdőt, erősíti az étvágyat (Varró Aladár Béla). Vese- és epekőoldó, epehajtó, vizelethajtó, görcsoldó, nyálkaoldó hatású keverékek alkotórészeként alkalmazzák (Rápóti–Romváry). Javítja az emésztést és a gyomorsavtermelést.
Lándzsás útifű (keskenylevelű útifű) – A legfontosabb köhögés elleni gyógynövények egyike. Óvja a nyálkahártyákat, gyulladásgátló hatású (Theiss). Nyálkaoldó, köhögéscsillapító; baktériumok ellen, sebgyógyításra is jó (Rápóti–Romváry). Emellett hasmenés, hólyaggyengeség, asztma esetén is alkalmazzák (Varró Aladár Béla). Használják még a máj megbetegedései, főleg májgyulladás esetén, epekő oldására, székrekedés vagy krónikus légcsőhurut gyógyítására. A penészgombák ellen hatásos germániumot tartalmaz.
Vérontó fű (vérontó pimpó) – Bélhurut, gyomor- és vékonybélgyulladás, hasmenés és belső vérzés ellen hasznos (Rápóti–Romváry). Támogatja a máj működését, baktérium- és vírusellenes hatású. Előnyös az alkalmazása epe- és vesekő esetén.
Máriatövis magjából kivont szilimarin – A szilimarin olyan flavonoidok keveréke, melyek kitűnő hatásúak a máj csaknem minden megbetegedése esetén. Regenerálja a májsejteket, és óvja egyes mérgező anyagoktól. Májzsugorodás (cirrhosis) ellen a legjobb a máriatövis magjában lévő szilimarin. Az abban található flavonoidok hatását kiegészítik a máriatövis biogén aminjai, amelyek transzmetiláció útján regenerálják a májsejteket (dr. Nagy Géza). Emellett máj- és epekőellenes hatású; ajánlják nyombélfekélyre és a menstruáció kimaradására is (Varró Aladár Béla).
Gyermekláncfű (pongyola pitypang) – Tonizálja az epeutakat, hígítja az epét, ezáltal gátolja az epekőképződést, serkenti az epe kiürülését, gyulladásgátló és fertőzésellenes hatású (dr. Nagy Géza). Étvágygerjesztő, emésztést, májműködést serkentő, vizelethajtó, vértisztító, erősítő hatású (Rápóti–Romváry). A hasnyálmirigy és a vese betegségeiben, cukorbetegségben és bőrbetegségekben is alkalmazzák. Levelei salátaként is fogyaszthatók, háromszor annyi C-vitamin van bennük, mint a citromban (dr. Oláh Andor).
Orvosi veronika (veronikafű) – Köhögés csillapítására, asztma és szívasztma ellen használják (Rápóti–Romváry). Hasznos még rekedtség, tüdőbetegségek, lesoványodás, továbbá a vizeletkiválasztó szervek megbetegedései esetén (Varró Aladár Béla). Vizelethajtó, vértisztító, csökkenti a koleszterinszintet, máj- és lépmegbetegedésben, ekcémára szintén alkalmazzák.
Kőtörőfű – Gátolja a kalcium-oxalát kristályok képződését (a legtöbb vesekő alapanyaga). Használják vese- és epekő kihajtására. Izomlazító, görcsoldó, fájdalomcsillapító, vizelethajtó hatású. Jó penészgombák és akne ellen, sejtregenerációra, máj-, lép- és bőrbetegségekben.
Orvosi pemetefű – A légutak, a máj, az epehólyag és a női nemi szervek számára nyújt segítséget, ha azok elnyálkásodtak. Idegnyugtató hatása is ismert (Varró Aladár Béla). Légcsőhurut, étvágytalanság, epe- és májbetegségek esetén hasznos (Rápóti–Romváry). Hatásos segítség gennyesedésre, peptikus fekélyre, szívritmuszavarra, székrekedés ellen.
Istenfa – Gyomorerősítő, féregűző, köptető, hirtelen beteges lesoványodásra is ajánlják (Varró Aladár Béla). Elősegíti a gyomornedv kiválasztását, javítja az anyagcserét, a májműködést, hatásos láz, penészgombák esetén, szívbetegségekben.
Japánbors (szecsuáni vagy vörösbors) – A rutafélék családjába tartozó növény, Kínában őshonos, alacsony növésű fa termésének héja. Csípős, aromás ízű, a kínai ötfűszerpor egyik alkotója. Főleg a máj, a tüdő, a lép, a hasnyálmirigy és a központi idegrendszer (CNS) betegségei esetén előnyös az alkalmazása. Erősítő (tonizáló), baktérium- és vírusellenes hatású, kiűzi a bélparazitákat. A fent részletezett gyógynövények mindegyike koncentrátum formájában megtalálható az Energy cég Regalen termékében – a hatásukat erősítő, ásványi anyagokból és illóolajokból származó, valamint bioinformációkkal együtt.
A Regalen illóolajai – menta, nagyvirágú bársonyvirág, kardamom, levendula, indiai nárdus, majoránna, vetiver, fahéj, rózsaillatú muskátli – előnyösen egészítik ki a 14-féle gyógynövény harmonizáló és regeneráló hatását, jótékonyan befolyásolják a máj, az epehólyag és az egész emésztőrendszer működését
A Regalenben lévő, ásványi anyagokból származó információk sorában többek között megtalálhatók a malachit és a bizmut rezgései. E gyógyító ásványok legjellemzőbb tulajdonságai közül érdemes kiemelni a következőket: A malachit támogatja a szervezet méregtelenítését és savtalanítását, lökést ad a test öngyógyító folyamatainak. Görcsös fájdalmak, gennyesedés és a gyulladások minden fajtája ellen alkalmazható. Erősíti a hasnyálmirigyet, a szívizomzatot és a gerincoszlopot. Javítja a látást. Férfiaknál és nőknél egyaránt fokozza a termékenységet. Segít a malachit a lelki sebek begyógyításában, visszavezet lelki egyensúlyunkhoz, harmóniánkhoz. Érzelmi szempontból is kiegyensúlyozó hatású, hozzájárul a félelmek leküzdéséhez, a lelki blokádok feloldásához. A bizmut az emésztésre ható, fontos nyomelem. Már a középkor neves orvosa és természettudósa, Paracelsus használt bizmutsókat – a higany és az antimon sói mellett – a „fémbetegségek” gyógyítására. A bizmuttal a későbbiekben elsősorban a hasmenés és a fekélybetegségek gyógyításában értek el jó eredményeket, és a korszerű gyógyszeripar is alkalmazza. A bioinformációk olyan rezgések, amelyek rendkívül hasonlatosak a vegetatív idegrendszert, valamint a belső szervek működését szabályozó, agykéreg alatti központok irányító frekvenciáihoz. A bioinformációk működésbe lépése megzavarja a negatív információk hatását, és elindul a visszaható regeneráló folyamat.