Leírás és Paraméterek
Méregtelenítő, regeneráló, humát alapú, bioinformációs készítmény.
A Cytosan széles körben alkalmazható, humin anyagokat, szilimarint és borostyánkősavat tartalmazó, bioinformációs, regeneráló készítmény.
A Cytosan elsősorban a vékonybél, a vastagbél, a gyomor, a máj, az epehólyag, a lép-hasnyálmirigy energetikai pályáját, valamint a kormányzó meridiánt harmonizálja.
A humát és a lignohumát humin- és fulvosavak, valamint azok káliumsóinak keveréke. A humátok ún. kelát kötéssel képesek magukhoz kötni a nehézfémeket (ólom, higany, kadmium), semlegesítik a szabad gyököket, a környezetből származó mérgeket és a salakanyagokat, amelyeket ezt követően a szervezet kiválaszt magából. Megakadályozzák továbbá a gombák és bizonyos típusú vírusok, valamint a kórokozó baktériumok szaporodását a szervezetben. A hatóanyagok a méregtelenítő folyamat során javítják a sejtek oxigénellátását, és a test egészére jótékonyan hatnak. A humátok erős immunstimulánsok. Képesek megvédeni a sejteket a különböző sugárzások hatásaitól, beleértve az UV sugárzást is. A humin anyagok lassítják egyes daganatok növekedését, mert támogatják a DNS önjavító folyamatait.
Csökkentik a véralvadást, ezért kiválóan alkalmazhatók szívinfarktus és szélütés (sztrók) megelőzésére. Segítenek feloldani a vérrögöket, és mérséklik a műtét utáni összenövések kialakulásának kockázatát. Javítják a hajszálerekben a véráramlást és ezen keresztül a szervek működését.
Jótékony hatásuk a nők hormonproblémáinál, az ösztrogénszint ingadozásával kapcsolatos panaszok esetén is megmutatkozik.
A humátok mindemellett előnyösen hatnak a bélműködésre. Először alaposan megtisztítják a bélnyálkahártyát, csökkentik a gyulladást, majd védőréteggel vonják be a nyálkahártyát, amely megakadályozza, hogy a méreganyagok és a nehézfémek bekerülhessenek a vérkeringésbe.
Fontos nyomelem-pótlók.
A szilimarin a máriatövis (Silybum marianum) magjaiból nyert növényi flavonoidok összefoglaló elnevezése. Ezek az anyagok védik és regenerálják a májsejteket. A szilimarin stabilizálja a sejtmembránokat, és jótékonyan hat a májsejtek működésére. Mérsékli egyes mérgek hatását a májban, segít eltávolítani a szervezetből a szabad gyököket, megkönnyíti az epe kiválasztódását, és csillapítja a görcsöket.
Segíti az anyagcserét és az emésztést. A borostyánkősavat nemcsak a borostyánban találhatjuk meg, hiszen gyakorlatilag minden növényi és állati szövetben jelen van. Fontos szerepet játszik a sejtanyagcserében, aktiválja a szerveket, regenerálja a sejteket, és elősegíti a vas felszívódását a szervezetben.